ВІДНОВЛЕННЯ ЗАМКІВ БУРИЛЬНИХ ТРУБ (HARDBANDING)

Сервіс з відновлення замків бурильних труб та нанесення захисного твердосплавного покриття (Hardbanding)

З осені 2019 року компанія DENIMEX спільно з компанією DJ Tubular Service Pte запустила в роботу новий сервіс – хардбендінг (нанесення твердосплавних захисних поясків) та відновлення зовнішнього діаметру замків бурильних труб.

Висока вартість бурильних труб зумовлює актуальність пошуку та впровадження нових технологій їхнього капітального ремонту.
Як правило, найбільш інтенсивному зносу підлягають замкові частини бурильних труб – ніпель та муфта. Критичним фактором зносу являється зменшення діаметру замка на 10-12% від номіналу.
Відповідно, пріоритетним напрямком вирішення цієї проблеми являється розробка технології ВІДНОВЛЕННЯ замків бурильних труб, які вже були в експлуатації, застосування інноваційної технології відновлення – нанесення матеріалу для відновлення діаметра замкової частини. Відновлення геометричних розмірів замків бурильних труб здійснюється методом електродугового наплавлення, завдяки чому механічна характеристика замків забезпечується необхідними експлуатаційними властивостями.

У той же час, незношені замки бурильних труб можна захистити наплавленням поясків твердосплавного матеріалу на зовнішній діаметр замка. Такий процес називається ХАРДБЕНДІНГОМ (hardbanding).

   Для бурильних труб, зазвичай, наносять матеріал шириною в 3 дюйми, товщина наплавлюючого шару рівномірна і становить 2,4-3,2 мм.
   Для обважених бурильних труб застосована кількість може змінюватись, залежно від наявного місця, та може наноситись як на ніпельну частину труби, так і на муфтову.   
   Для товстостінних бурильних труб, зазвичай, наносять матеріал шириною 5 дюймів - для ніпельної частини труби та муфти бурильного замка, і 6 дюймів - для центральної висадки труби.

ХАРДБЕНДІНГ ЦЕ:

  • Надійний захист замків бурильних труб: в умовах, коли глибина буріння стає більшою, все більше навантаження припадає на замок та на саму колону, а заміна колони вимагає великих витрат;
  • Підвищення зносостійкості поверхні та збільшення терміну придатності труб: за рахунок створеної наплавки (хардбендінг) зменшується загальна площа контакту труби з поверхнею, що суттєво знижує тертя та затягування;
  • Високоефективні суміші для наплавлювання: компанія DJ Tubular Service Pte винайшла найбільш ефективні суміші для нанесення, які є міцними в експлуатації і не призводять до розтріскування. Створений нею продукт СR2000 має оптимальні властивості, може застосовуватися повторно багато разів і не потребує великих витрат.

      Презентація